Performancing Metrics

 

Ratowice: Skandaliczny cennik za pogrzeb!

Parafia pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Ratowicach (województwo dolnośląskie) udostępniła nowy cennik za pogrzeby. Koszt nowego grobu ziemnego to 2,4 tys. zł. Droższy jest głębinowy - za ten zapłacić trzeba 3 tys. zł. Pojawił się też skandaliczny zapis dotyczący podwojenia stawek dla osób niepraktykujących i spoza parafii.

Cmentarz w Ratowicach nie jest przepełniony, dlatego tak wysokie ceny są ogromnym zaskoczeniem dla mieszkańców. Tym bardziej, że trudno znaleźć podobne stawki na okolicznych cmentarzach. Nawet w pobliskim Wrocławiu koszt wykopania grobu ziemnego jest o połowę mniejszy.

Jednak największe kontrowersje wzbudził zapis o  osobach "niepraktykujących". Z 8 punktu cennika wynika, że osoby takie oraz te spoza parafii za pogrzeb na cmentarzu w Ratowicach będą musiały zapłacić podwójnie. Zapis ten wzbudził wiele wątpliwości. Pojawiły się pytania w jaki sposób i kto będzie wyznaczać osoby niepraktykujące. 

Parafia życzy sobie także opłaty za mszę.  Rzecznik Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego ks. dr Rafał Kowalski, w rozmowie z "Super Expressem" powiedział że "nie istnieje i nie ma prawa zaistnieć" w żadnej z parafii archidiecezji wrocławskiej "cennik" za udzielanie sakramentów i sakramentaliów.  Z tego powodu Kuria Metropolitalna wezwała proboszcza z Ratowic do złożenia wyjaśnień.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 maj 2022 11:11

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…