Performancing Metrics

 

Grabowo, gmina Lubawa: 59 letnia kobieta wpadła do cmentarnej studni!

W piątek 10 grudnia około godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym w Grabowie (gmina Lubawa) doszło do groźnego wypadku. Odwiedzająca nekropolię 59-letnia kobieta wpadła do głębokiej na 8-9 metrów studni. W stanie hipotermii trafiła do szpitala.

O wypadku służby zawiadomił przyszły zięć kobiety. Kiedy niepokoił się przedłużająca się nieobecnością poszedł ją szukać na cmentarz. Tam zauważył leżącą przy studni torebkę i zainteresował się dlaczego w pobliżu nie ma kobiety. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie wydostać poszkodowanej, ale opuścił łańcuch z wiadrem, żeby mogła utrzymać się na powierzchni wody. Wezwał pomoc. Na miejscu pojawiły się służby ratownicze, w tym strażacy z KSRG Rożentala, a także policja i karetka pogotowia ratunkowego.

Jeden ze strażaków zjechał na dół po kobietę i udało mu się wyciągnąć ją na powierzchnię. Poszkodowana trafiła pod opiekę zespołu medycznego, a następnie przetransportowano ją do szpitala. Znajdowała się w stanie głębokiej hipotermii.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Funkcjonariusze sprawdzą, czy incydent był wynikiem nieuwagi kobiety, czy też studnia była źle zabezpieczona.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 grudzień 2021 21:44

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…