Szczególnie trudna sytuacja jest na Pomorzu.
Miasto Gdański jeszcze przed nadejściem silnych wiatrów podjął decyzję o zamknięciu wszystkich cmentarzy komunalnych w mieście. Ponadto został zamknięty Park Oliwski. Nieruchomości te zostały zamknięte do odwołania. Dziś rozpoczęły się prace porządkowe.
Do piątku też zamknięty będzie - decyzją burmistrza - cmentarz w Szczecinku.
Na Podkarpaciu w Jarosławiu został zamknięty Cmentarz Stary przy ul. Cmentarnej oraz cmentarz przy ul. Bocznej Sanowej. O zamknięciu cmentarzy poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Obecnie już usuwane są skutki wichury. Cmentarze zostaną ponownie otwarte, gdy ustanie silny wiatr.
W Grudziądzu (Kujawsko-pomorskie) na cmentarzu farnym wiatr wyrwał z korzeniami drzewo, które zniszczyło pobliskie nagrobki.
W Lubuskim w Gorzowie Wielkopolskim administrator cmentarza przy ulicy Żwirowej podjął decyzję o zamknięciu nekropolii w dniu 21 października. Udostępniony ponownie dla odwiedzających został w piątek.
W Jaśienicy (Śląskie) wiatr poprzewracał drzewa, które zniszczyły kilkanaście nagrobków.
W Jeleniej Górze (Dolnośląskie) wichura zniszczyła największą w mieście nekropolię przy ul. Sudeckiej. Do usuwania powalonych drzew zaangażowano oprócz przedsiębiorstw komunalnych firmę alpinistyczną.