Performancing Metrics

 

Cmentarz Parafii Świętego Wacława, Radom

Cmentarz mieści się przy ul. Limanowskiego. 

Założony prawdopodobnie w 1812 r. na działce o powierzchni 2 morgów, które ofiarował Wojciech Łodwigowski, „zamożny obywatel radomski”.

W 1849 r. dokupiono grunty o powierzchni 7 mórg i 34 prętów.
W 1854 r. rozpoczęto prace nad wzniesieniem muru wokół cmentarza.
W 1876 r. powiększono cmentarz o 4 morgi i 8 prętów i wkrótce potem ponownie powiększono cmentarz o kolejne 5 morgi i 217 prętów.
W 1885 r. przyłączono do nekropolii cmentarz choleryczny.
W 1989r. podzielona cmentarz na kwatery. Najstarszą część cmentarza (tereny kupione pierwotnie i w 1849) oznaczono literą A i podzielono na 14 kwater. Tereny kupione w 1876 oznaczono literą C zaś kupione w 1891 literą B. Część B podzielono na 16 kwater.

Tutaj znajduje się tu XIX-wiecznna kaplica, która mieści się w zabytkowym budynku dawnej dzwonnicy. W kaplicy znajduje się Grobowiec Biskupów Radomskich.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia Św. Wacława
  pl. Stare Miasto 13 
  tel. 48 362 68 51
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…