Performancing Metrics

 

Cmentarz komunalny, Strzyżowice, Gmina Psary

Cmentarz znajduje się na gruntach gminy Psary, przy ul. Szosowej.

Jako pierwszy na cmentarzu został pogrzebany ś.p. Antoni Szymonek.

Jednak pochówki w Strzyżowicach pierwotnie miały odbywać się w innym miejscu - w pobliżu kościoła parafii polskokatolickiej, gdzie zlokalizowane były pochówki żołnierzy radzieckich poległych podczas II Wojny Światowej. Tam też przeprowadzono pierwszy pochówek osoby z Kościoła polskokatolickiego ś.p. Marii Żurek, którą ekshumowano dnia 24 listopada 1962r. i przeniesiono na obecny cmentarz przy ul. Szosowej.

Nowy cmentarz komunalny wykonany został w całości w czynie społecznym przez mieszkańców – parafian Kościoła polskokatolickiego. Tutaj też w latach dziewięćdziesiątych zbudowano z funduszy gminy dom przedpogrzebowy. Obecnie spełnia on rolę kaplicy.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod
Więcej w tej kategorii: Cmentarz komunalny, Czeladź »

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Urząd Gminy Psary znajduje się w Psarach
  przy ul. Malinowickiej 4,
  42 -512 Psary.
  tel. 32 294 49 00
  e-mail: 

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…