Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii Św. Jana Kantego, Legionowo

Cmentarz mieści się pomiędzy ulicami Legionów i Wardeckiego. Powstał w 1934 r. w centrum osady parcelacyjnej Jabłonna Legionowa III, czyli na tzw. III Parceli. 

Najstarsze groby znajdują się na wierzchołu wzgórza. Uwagę przyciąga kwatera wojenna, na której spoczywają żołnierze Wojska Polskiego polegli i zmarli w szpitalach wojennych w 1939 r. na skutek odniesionych ran. 

Na nekropolii spoczywają również żołnierze Armii Krajowej z lat 1939 - 1945. Do kwatery przeniesiono również szczątki osób zamordowanych przez okupanta niemieckiego zebrane z 36 mogił na terenie Legionowa i okolic.

W październiku 1944r. na terenie nekropolii toczyły się działania wojenne, dlatego na wielu nagrobkach widać ślady po pociskach.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia Rzymskokatolicka P.w.Św. Jana Kantego
  ul. Schabowskiego 2
  05-120 Legionowo
  tel. 22 7742753
  e-mail: 

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…