Performancing Metrics

Osuwisko w Camogli niszczy nadmorski cmentarz: ponad 200 trumien w wodzie

Krótko po godzinie 15, duża część cmentarza Camogli, przy via Jacopo Ruffini, zapadła się do morza: wiele trumien wylądowało w wodzie. Grupie pracowników cmentarza udało się uciec.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji miejskiej i strażacy. Według wstępnych informacji osuwisko objęło 2 kaplice i spowodowało, że ponad 200 trumien wylądowało w morzu.

Przyczyny zawalenia się klifu, na którym znajduje się cmentarz, nie są do końca znane. Prawdopodobnie niedawny sztorm ​​spowodował, że ziemia osunęła się około 50 metrów z głębi lądu.

Strażacy pracujący nawet z morza wraz z ekipą nurków, podjęli działania zmierzające do wyłowienia trumien z wody. Na miejscu pracują tez jednostki epidemiczne aby zapobiec zagrożeniom biologicznym.

Tino Revello przedstawiciel miejscowych władz ds. robót publicznych, wyjaśnił że teren „przez kilka dni był kontrolowany, monitorowany i otoczony kordonem, ponieważ  odwiedzający cmentarz czuli drgania i słyszeli trzaski”.

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 04 lipiec 2021 19:58

O autorze

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…