Performancing Metrics

 

Kasy fiskalne dla branży funeralnej
Od 1 maja 2011r., obowiązek ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów i usług obejmie nowe grupy zawodowe, w tym również szeroko rozumianą branżę funeralną. W urządzenia fiskalne, będą musiały się zaopatrzyć między innymi zakłady pogrzebowe oraz zarządcy i administracja cmentarzy (Rozporządzenie Ministra Finansów Dz.U. 2010 nr 138 poz. 930). Szczegółowe informacje na ten temat oraz o obowiązkach wynikających z użytkowania urządzenia fiskalnego, można znaleźć w serwisie informacyjnym Posnet: www.kasadlaciebie.com

   Od 1 maja 2011r., obowiązek ewidencjonowania na kasie fiskalnej sprzedaży towarów i usług obejmie nowe grupy zawodowe, w tym również szeroko rozumianą branżę funeralną. W urządzenia fiskalne, będą musiały się zaopatrzyć między innymi zakłady pogrzebowe oraz zarządcy i administracja cmentarzy (Rozporządzenie Ministra Finansów Dz.U. 2010 nr 138 poz. 930). Szczegółowe informacje na ten temat oraz o obowiązkach wynikających z użytkowania urządzenia fiskalnego, można znaleźć w serwisie informacyjnym Posnet: www.kasadlaciebie.com
  
Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

   Producent urządzeń fiskalnych – Posnet Polska S.A. - oferuje kilka grup i modeli urządzeń, w zależności od specyfiki branży oraz rodzaju i charakteru prowadzonej działalności. Przy wyborze urządzenia fiskalnego podstawowy jest wybór: kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Oba te rodzaje urządzeń to w Rozporządzeniu Ministra Finansów „kasy rejestrujące”. Posiadanie jednego lub drugiego spełnia wymogi ministerstwa finansów dotyczące rejestrowania obrotu.

   Kasa fiskalna jest kompletnym i niezależnym systemem do rejestrowania sprzedaży, który może pracować samodzielnie. Baza towarów i usług (PLU) znajduje się wewnątrz kasy.
  
   Drukarka fiskalna natomiast, nie jest urządzeniem samodzielnym. Aby rejestrować informacje o obrocie handlowym musi zostać podłączona do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem sprzedażowo-magazynowym, odpowiednim dla danej branży.
   Stosowanie drukarki fiskalnej i oprogramowania komputerowego jest dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Komputerowe programy sprzedażowe pozwalają szybciej aktualizować bazę PLU o nowe towary i usługi oraz łatwiej generować paragony i faktury VAT. Oferują również analizy i raporty, które w połączeniu z informacjami sprzedażowymi zgromadzonymi na karcie pamięci w drukarce fiskalnej, pozwalają efektywnej zarządzać firmą.
  
   Kolejną różnicą jest możliwość drukowania faktur VAT na drukarce fiskalnej (w kasach fiskalnych takiej możliwości nie ma). Jest to istotne np.: dla rozliczenia pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego z ZUS.
  
  Podsumowując: Na drukarkę fiskalną powinni się zdecydować wszyscy Ci, którzy w swojej firmie korzystają lub zamierzają korzystać z oprogramowania sprzedażowo-magazynowego. Pozostałym polecamy kasę fiskalną.
  
  Oferta Posnet Polska S.A.
  Przedsiębiorcom działającym w branży funeralnej, Posnet Polska S.A. szczególnie poleca swoje najnowsze urządzenia: kasę fiskalną Mobile HS EJ i drukarkę Temo HS EJ.
  
  Kasa fiskalna
   Posnet Mobile HS EJ
   Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ to najmniejsza na rynku, przenośna kasa fiskalna z kopią elektroniczną paragonu, która bez trudu mieści się w podręcznej torbie. Dodatkowymi atutami urządzenia są: wydajny akumulator, prosta obsługa oraz szybki i cichy mechanizm drukujący.

Najważniejsze cechy i funkcje:   
- kopia elektroniczna (EJ)   
- Wielowalutowość (gotowa na eurofiskalizację)   
- małe gabaryty (8,5 x 4,6 x 15,8 cm)   
- wytrzymała bateria   
- zasilanie sieciowe, bateryjne lub z instalacji samochodowej


  Drukarka fiskalna
  Posnet Temo HS EJ
   Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ to najmniejsza na rynku drukarka fiskalna z kopią elektroniczną paragonu z możliwością wydruku faktur VAT. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z laptopem i oprogramowaniem sprzedażowym (połączenie za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Bluetooth). Dzięki wysokiej klasy mechanizmowi drukującemu, drukarka Posnet Temo HS EJ zapewnia szybki i cichy wydruk oryginałów paragonów oraz faktur VAT!

  Oba wymienione urządzenia posiadają wbudowany wydajny akumulator polimerowy, co zapewnia długotrwałą i nieprzerwaną pracę. Jednorazowe ładowanie akumulatora pozwala wydrukować nawet 50.000 wierszy paragonu!

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

   Przy wyborze odpowiedniej kasy lub drukarki dla firmy z branży funeralnej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:
  
  Dyskrecja i elegancja.
   Warto wybrać takie urządzenie fiskalne, które zapewni dyskrecję podczas wykonywania sprzedaży. Istotne są niewielkie rozmiary urządzenia, stonowana kolorystyka oraz cicha praca. Oferowane przez Posnet urządzenia: kasa Posnet Mobile HS EJ oraz drukarka fiskalna Posnet Mobile HS EJ to najmniejsze urządzenia na rynku. Dzięki cichemu mechanizmowi drukującemu i eleganckiemu wyglądowi pozwalają dopełnić wszelkich formalności związanych z pochówkiem szybko i dyskretnie.
  

  Kopia elektroniczna paragonu.
   Urządzenia fiskalne generują oryginały paragonów – które należy wydawać klientom oraz kopie paragonów – które należy przechowywać przez okres pięciu lat. Od niedawna możliwe jest przechowywanie kopii paragonów w formie cyfrowej. Zarówno kasa Posnet Mobile HS EJ jak i drukarka Posnet Temo HS EJ są wyposażone w moduł kopii elektronicznej paragonu (tzw. Electronic Journal). Oznacza to, że na papierze drukowane są tylko oryginały paragonów (dla klienta), a kopie zapisują się w formie elektronicznej na karcie microSD (tzw. Informatycznym Nośniku Danych), dostarczonej w komplecie z urządzeniem.
  To wygoda i duża oszczędność.
  
  Eurofiskalizacja
   Być może wkrótce będziemy posługiwać się walutą Euro. Warto więc myśleć o przyszłości i zaopatrzyć się w urządzenie, które tę walutę obsługuje. Zarówno drukarka Temo HS EJ jak i kasa Mobile HS EJ są urządzeniami wielowalutowymi z możliwością zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej w jakiej moduł fiskalny będzie rejestrował sprzedaż. Zmiany waluty ewidencyjnej można dokonywać wielokrotnie, po wykonaniu raportu dobowego.
  
  Drukowanie faktur VAT
   Dla zakładów pogrzebowych rozliczających pogrzeby w ramach zasiłku pogrzebowego z ZUS bardzo istotna jest możliwość drukowania na drukarce fiskalnej nie tylko paragonów ale również faktur VAT. Pozwala to uniknąć zakupu dodatkowych urządzeń do tego typu wydruków.
  

  Dowiedz się więcej:
  Jak rozpocząć pracę z urządzeniem fiskalnym?
  www.kasadlaciebie.com/praca_z_urzadzeniem_fiskalnym.html
  Jak uzyskać ulgę za zakup urządzenia fiskalnego?
  www.kasadlaciebie.com/jak_uzyskac_ulge_na_zakup_urzadzenia.html
  Kopia elektroniczna paragonu. Jakie są korzyści?
  www.kasadlaciebie.com/korzysci_ze_stosowania_urzadzen_z_kopia_elektroniczna_paragonu.html
  

  Zobacz:
  Serwis informacyjny Posnet dla nowych grup zawodowych
  http://www.kasadlaciebie.com
  Strona Posnet – producenta urządzeń fiskalnych
  http://www.posnet.com
  
  
  O Posnet Polska S.A.
  Posnet Polska S.A. to firma z polskim kapitałem, tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży. Istnieje od 1993 roku, a zatem od początku rynku fiskalnego w Polsce. Jako jeden z największych producentów i dostawców urządzeń fiskalnych w kraju, oferuje klientom szeroką gamę produktów, głównie kas i drukarek fiskalnych, ale również innych urządzeń wspomagających handel (m.in. wagi elektroniczne, skanery kodów kreskowych, monitory dotykowe, drukarki paragonowe). Szeroka oferta umożliwia tworzenie kompletnych rozwiązań fiskalnych dla naszych klientów. Poza projektowaniem, produkcją i dystrybucją urządzeń, firma prowadzi szeroko rozumianą obsługę klientów w obszarze serwisu, wsparcia technicznego oraz doradztwa w zakresie kompleksowych rozwiązań sprzedażowych dla placówek handlowo - usługowych.
   Posnet dysponuje bardzo szeroko rozwiniętą siecią dystrybucji urządzeń w kraju. Składa się na nią sześć własnych oddziałów (Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice, Lublin, Gdańsk), pięć przedstawicielstw regionalnych (Kraków, Poznań, Toruń, Szczecin, Katowice) oraz ponad 2 tys. partnerów handlowych Posnet -wykwalifikowanych firm dealerskich.
Ostatnio zmieniany środa, 24 listopad 2021 07:29

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…