Performancing Metrics

Cmentarz komunalny, Bierzwnik

Cmentarz w Bierzwniku jest cmentarzem poewangelickim. Założony został w połowie 1945r.

W roku 1995 oddano do użytku kaplicę przycmentarną.

Pochowane osobistości:

Henryk Urbanowicz – wieloletni strażak OSP Bierzwnik, odznaczony:

Brązowym Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa (1987), Srebrny Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa (1991),

Szymaniak Roman – wieloletni pracownik Nadleśnictwa Bierzwnik. Dzięki swojemu życiowemu hobby – stworzył turniej szachowy „Na leśnej polanie”, odbywający się przy leśniczówce Przeczno, na którym sam zdobył III a potem II kategorię szachową. Od 1999 r. turniej z każdym rokiem cieszy się coraz większym ogólnopolskim zainteresowaniem. Oprócz szachów, jego pasją była liryka. Pan Roman tworzył wiersze związane ze swoją pacą i rozgrywkami szachowymi. W 2011 r. pośmiertnie został odznaczony medalem pamiątkowym „Zasłużony dla gminy Bierzwnik”.

Kalka Marian - znany filatelista. Członek Polskiego Związku Filatelistów od 1961 r. Wystawca i działacz należący do Klubów PZF „Święty Gabryjel” i „Frankotyp”. W 1984 r. przy szkole podstawowej w Kolsku założył pierwsze Młodzieżowe Koło Filatelistyczne na terenie gminy Bierzwnik. W 1999 roku przy Gimnazjum i Szkole podstawowej w Bierzwniku utworzył drugie Młodzieżowe Koło Filatelistyczne. Członkowie tych grup byli wielokrotnymi medalistami na wystawach filatelistycznych oraz brali udział w finałach Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Za działalność z młodzieżą został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Filatelistów. W 2011 r. pośmiertnie został odznaczony medalem pamiątkowym „Zasłużony dla gminy Bierzwnik”.

 

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

  Zakład Gospodarki Komunalnej
  ul. K.R.N. 16, 73-240 Bierzwnik
  tel. 95 / 662 283 945
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  www: bierzwnik.bip.gmina.pl

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…