Performancing Metrics

Cmentarz komunalny, Świnoujście, ul. Karsiborska

Cmentarz komunalny w Świnoujściu położony przy ul. Karsiborskiej 11. Liczy około 17 000 pochowanych w ok. 9600 grobach. Powierzchnia cmentarza - 18,55 ha.

Na cmentarz ten, na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, przeniesiono kilkanaście mogił polskich obywateli, pochowanych po 1945 roku na likwidowanym cmentarzu ewangelickim.

W 2008r. przeprowadzono remont zabytkowej kaplicy cmentarnej.

Od 2010r. trwa budowa drugiej kaplicy.

Pochowane znane osobistości:
- Stefan Garasik - kmdr por. w st.spocz., kombatant II Wojny Światowej, odznaczony wieloma orderami i wyróżnieniami min. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, Medalem za Zasługi dla Marynarki Wojennej RP, Orderem Wojny Ojczyźnianej, Zasłużony Pedagog i działacz Społeczny w Kraju i zagranicą, v-ce Prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie i Prezes Honorowy Zarządu Miejskiego w Świnoujściu,
- Lechosław Goździk - legendarny przywódca strajków w warszawskiej FSO z 1956r. W latach 1990-1998 był przewodniczącym Rady Świnoujścia.

 

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

  • ZARZĄDCA:

     

    Hades Zarządca Cmentarzy Komunalnych ul. Grunwaldzka 54
    72-600 Świnoujście
    tel: 91 321 08 00

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…