Performancing Metrics

Cmentarz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela, Krotoszyn
Cmentarz mieści się przy ul. Raszkowskiej w Krotoszynie. Powstał w pierwszej dekadzie XX wieku.
W pierwszej części cmentarza (kwatery przy ul. Raszkowskiej) miesci się najstarszy zachowany pochówek pochodzący z 1906 roku - to nagrobek Franciszka Szuberta (1901-1906). Na cmentarzu znajduje się współczesny nagrobek ks. Paulina Wojciechowskiego (ur. 20.06.1838) zm. 16.08.1905roku, jego grób jednak przeniesiono z cmentarza przy kościele św. Rocha, przed jego likwidacją w okresie okupacji.

Na cmentarzu znajduje się pomnik - kaplica. Wewnątrz tablica pośmiertna Franciszka Sowińskiego, powstańca wielkopolskiego.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela
  ul. Farna 10
  63-700 KROTOSZYN tel. 62-725-29-03
  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…