Performancing Metrics

Cmentarz komunalny, ul. Osiecka, Leszno

Cmentarz komunalny mieści się przy ulicy Osieckiej.

Projekt powstania Leszczyńskiego Cmentarza Komunalnego sięga 1982 roku.

Pierwszy pochówek odbył się 23 grudnia 1983 roku. 12 stycznia 1984 roku na cmentarzu stanął krzyż z drzewa sosnowego i tablica informująca, że jest to \"miejsce pochowania dla kapłanów i sióstr zakonnych\". W grudniu 2003 roku zastąpił go nowy, wykonany z granitu.

W latach 1983-1986 prowadzono budowę domu pogrzebowego, jednak została przerwana ze względu na brak funduszy. Budowę kaplicy wznowiono dopiero po 20 latach. W latach 2007-2008 powstał nowy budynek, w którym wykorzystano elementy istniejącej już metalowej konstrukcji.

W północno-wschodniej części cmentarza pochowano szczątki 1400 dawnych mieszkańców Leszna, które zostały wydobyte z pierwotnych miejsc pochówku przy budowie obecnych Alei Jana Pawła II.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Zakład Pogrzebowy JERZY NOWAK
  64-100 Leszno, ul. Średnia 12a
  tel. 65 520 81 80
  e-mai:

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…