Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii pw. św. Bartłomieja, Hażlach

Cmentarz zlokalizowany przy ul. Kościelnej, złożony z dwóch części położonych na przeciwko siebie po obu stronach ulicy.

W części starszej, obok głównego krzyża, znajduje się miejsce spoczynku rodziny Bludowskich, dawnych właścicieli Hażlacha, Drogomyśla, Pruchnej, Rychwałdu i in. Jest nakryte kamienną płytą z herbem, która przykrywa krypte dawnego kościoła.

Tutaj tez znajduje się zbiorowa mogiła Polaków rozstrzelanych przez gestapo w 1944 r. oraz pomnik poległych podczas I wojny światowej. Przy starej części stoi kaplica pogrzebowa.

Nowa część cmentarza została przekazana parafii 15 listopada 1982 r. przez gminę.

 

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia świętego Bartłomieja
  ul. Kościelna 4, 43-419 Hażlach
  tel. 338569423
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…