Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny , Gliwice - Bojków

Cmentarz mieści się przy ul. Plonowej.

Na cmentarzu znajduje się pomnik upamiętniający ks. Edgara Wolfa zamordowanego w 1945r. w obozie koncentracyjnym "Zgoda" prowadzonego wówczas przez komunistów i ponad 120 osób świeckich zamordowanych w ówczesnej wsi Bojków..

Nekropolia jest miejscem spoczynku ponad dwóch żołnierzy, członków bohaterskiej załogi obrony Westerplatte z września 1939 r.: chorążego Edwarda Szewczuka, który służył na Westerplatte od 1930 r. i zmarł w 1964 r. oraz kaprala rezerwy Michała Plewaka, który służył na Westerplatte od 1939 r., a zmarł w 1982 r.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  ul. Rolników 188 44-141 Gliwice-Bojków
  tel. 32 232 93 21
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…