Performancing Metrics

 

Cmentarz parafii św. Stanisława Biskupa, Cisna

Dawny cmentarz przycerkiewny.
Tutaj znajduje się najstarszy w całych Bieszczadach datowany nagrobek, pochodzący z 1842 r. Pochowano tu pracownika huty Antoniego Kwiecieńskiego i jego dwie wnuczki, Różę i Klarę. Płyty z inskrypcjami, krzyż wieńczący i ogrodzenie wykonano w ciśniańskiej hucie.

Na cmentarzu znajduje się obszerny grobowiec rodziny Meinardich. To włoscy budowniczowie kolei wiodącej przez Przełęcz Łupkowską, którzy osiedli w Cisnej po zakończeniu budowy, dając początek licznej rodzinie mieszkającej w Bieszczadach do dziś.

Między bramą cmentarza a nagrobkiem Kwiecieńskich widać dość dobrze zachowany zarys cerkwi. W jej obrębie postawiono drewniany krzyż - pamiątka misji z 1962r.

W narożniku cmentarza stoi murowana kaplica z 1992r..

Pochowani:
- Mieczysław Markiewicz (lat 77 - zm. 21.01.1959r) - nauczyciel przedmiotów szkolnych i religii.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Parafia św. Stanisława Biskupa  
  Cisna 29, 38-607 Cisna
  tel.: 13 468 63 19
  e-mail:

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…