Performancing Metrics

 

Cmentarz wojenny nr 201, Tarnów

Austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu VI Tarnów.

Jest to niewielka kwatera znajdująca się w południowo zachodniej części cmentarza żydowskiego w Tarnowie przy ul. Szpitalnej.

Pochowano na nim 45 żołnierzy austro-węgierskich oraz 9 żołnierzy rosyjskich, wyznania mojżeszowego, poległych w walkach w okolicach Tarnowa oraz zmarłych w wyniku odniesionych ran i z powodu chorób, w tarnowskich szpitalach. Spoczywający tutaj żołnierze są wszyscy znani z nazwisk.
Część poległych żołnierzy austro-węgierskich należała do 20 pułku piechoty. Znana jest przynależność pułkowa tylko jednego rosyjskiego żołnierza, służył on w 131 tyraspolskim pułku piechoty.
Obecnie kwatera jest mało czytelna, gdyż wokół niej oraz na jej obszarze znajdują się pochówki cywilne.

UWAGA! Poszukujemy wszelkich informacji o tym cmentarzu, które prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oznaczone pod

Dodatkowe informacje

 • ZARZĄDCA:

   

  Urząd Miasta Tarnowa
  ul. Mickiewicza 2 , 33-100 Tarnów
  tel. +48 14 688 24 00
  e-mail:

Nowości na e-mail

Chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie?
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…