↵  
Dostarczamy informacji o: 754 cmentarzach i 614659 pochówkach.
Regulamin Reklama Kontakt
DLA CZYTELNIKÓW
Wiadomości
Forum
Galeria cmentarzy
Klepsydry
Czytelnia
WYSZUKIWARKI
Grobów
Pochowanych
Cmentarzy
Zakładów pogrzebowych
Wykaz cmentarzy
DOKUMENTY
Klepsydry
Przydatne druki
Prawodawstwo
Czytelnia
DLA ZARZĄDCÓW
Inwentaryzacje cmentarzy
|NEKROsystem| - oprogramowanie
|NEKROorganizer| - oprogramowanie
|NETcmentarz| - oprogramowanie
Klepsydry
Program partnerski
Przetargi
DLA FIRM POGRZEBOWYCH
Program partnerski
Rejestr przedsiębiorstw
Klepsydry

NOWOŚCI NA WORTALU cmentarze24.plWilno: zniszczono nagrobki polskich żołnierzy na Rossie
  W środę rano doszło do wypadku samochodowego, w wyniku którego na wileńskim cmentarzu Rossa uszkodzone zostały nagrobki polskich żołnierzy z kwatery wojskowej z lat 1919-1920.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2019-10-10
Niewieścin: 34-latka wjechała samochodem w nagrobki
  W Niewieścinie koło Świecka (woj. kujawsko-pomorskie) kierująca skodą staranowała ogrodzenie cmentarza i wjechała w nagrobki.
Zniszczonych zostało kilkanaście monumentów.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2018-07-02
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH' 2017: Z homilli wygłoszonych na cmentarzach
  Jak co roku na cmentarzach miały miejsce procesje i nabożeństwa odprawione w intencji zmarłych i ku pokrzepieniu żyjących.
Każdemu towarzyszyła okazjonalne homilia. W tym roku dominował temat świętości.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2017-11-01
Z powodu orkanu "Grzegorz" zamykane są cmentarze
  Z powodu trwającej wichury, podczas której porywy wiatru dochodzą do 150 km/h wielu zarządców zamknęło wstęp na cmentarze. Niestety z uwagi na spodziewane zniszczenia wsród drzewostanów ograniczenie to może trwać nawet kilka dni.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2017-10-29
Na cmentarzu komunalnym w Strzelcach Opolskich powstanie kolumbarium
  Pierwsze pochówki urnowe mają być możliwe jeszcze jesienią, gdyż pierwsze dwie ściany kompleksu kolumbarium staną w tym roku.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2017-08-26
Powstał projekt rozbudowy cmentarza komunalnego w Jaworze
  Dokument zakłada powiększenie nekropolii do 18 ha.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2017-08-25
Hruszowice: nielegalny pomnik ku czci UPA rozebrany
  W środę, 26 kwietnia, na cmentarzu we wsi Hruszowice (gmina Stubno) rozebrano postawiony nielegalnie pomnik ku czci Ukraińskiej Powstańczej Armii. Budowla ta naruszała co najmniej 11 aktów prawnych, a przede wszystkim była bolesnym ciosem w pamięć ofiar banderowców.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2017-04-26
Szczecin: wandale po raz trzeci zniszczyli nagrobki w Żelechowej
  Zdewastowano odnowione nagrobki w pocmentarnym parku przy ul. Ostrowskiej w szczecińskiej dzielnicy Żelechowa. Płyty były pozostałością nekropolii utworzonej w XIX w. którą zlokalizowano na wzgórzu. Cmentarz został rozbudowany w 1905 r. i funkcjonował do 1939r. Potem niszczał aż do 2016r.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2017-04-14
Ostrów Wielkopolski: zdewastowano ponad 20 nagrobków
  W nocy z 8 na 9 grudnia nieznani sprawcy zniszczyli ponad 20 nagrobków na cmentarzu parafialnym w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wrocławskiej.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2016-12-09
KOMUNIKACJA: zmiany i nowe połączenia przed i po Wszystkich Świętych - 2016r. [AKTUALIZUJEMY]
  
Okres Wszystkich Świętych przynosi mobilizację komunikacyjną w dużych miastach. Przedstawiamy - jak co roku - zmiany w transporcie publicznym związane z okresem zadusznym.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2016-10-22
Krematorium w krakowskich Podgórkach Tynieckich już działa; cmentarz w budowie
  W połowie marca, po blisko pięciu latach budowy, otwarto pierwszą w Krakowie spopielarnię zwłok. Mieszczący się przy ul. Wielogórskiej 16 budynek ma 626 m kw. powierzchni i oprócz krematorium miesci kaplicę oraz pomieszczenia techniczne do obsługi budynku i cmentarza, który ma powstać w pobliżu. Planowana nekropolia ma mieć 9 hektarów, co przekłada się na blisko 9 tys. miejsc pochówku.
Obok krematorium powstaje aktualnie parking na 60 miejsc postojowych.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2016-04-15
Śnieg na cmentarzu: problem prawny i … dobrego obyczaju
  Ścieg na cmentarzu, jak i w wielu innych miejscach, potrafi przysporzyć kłopotów. Brak precyzyjnych zapisów w naszym prawie, dotyczących postępowania ze śniegiem na cmentarzu, tylko pozornie pozbawia właścicieli cmentarzy obowiązku rozwiązywania zimowych problemów ze śnieg, błotem, czy lodem. Z uwagi na brak jednoznacznego określenia czy śnieg to odpad, czy też wody roztopowe, które powinny być traktowane jak ścieki, rozwiązań prawnych należy szukać w aktach normatywnych regulujących oba przypadki.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2016-01-11
Pełczyce: próba sprzedaży cmentarza w Płotnie zakończona fiaskiem
  Lasy Państwowe wystawiły na sprzedaż wciąż użytkowany cmentarz w Płotnie (woj. Zachodniopomorskie). Leżąca nieruchomość w gminy Pełczyce, nie może być przedmiotem użytkowania leśników, gdyż tylko gminy lub związki wyznaniowe mogą prowadzić cmentarz. Dlatego Nadleśnictwo w Choszcznie postanowiło pozbyć się problemu i nekropolię sprzedać, a dokładnie przeprowadzić postępowanie przetargowe.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-12-15
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH: przesłania z nabożeństw odprawionych na cmentarzach
  Na cmentarzach zarządzanych przez parafie katolickie i na większości cmantarzy komunalnych miały miejsce procesje i nabożeństwa odprawione w intencji zmarłych i ku pokrzepieniu żyjących. Każdemu towarzyszyło okazjonalne kazanie.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-11-01
KOMUNIKACJA: zmiany i nowe połączenia przed i po Wszystkich Świętych
  Jak co roku największe miasta przygotowują specjalne połączenia i dodatkowe usługi w celu usprawnienia ruchu pasażerów na cmentarze. Oto przegląd zmian w największych miastach.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-10-20
Lublin – Majdanek: ławeczki na cmentarzu komunalnym zostaną zlikwidowane
  Na podstawie uchwały Rady Miasta, której jeden z punktów stanowi, iż nie można ustawiać ławek i płotków w miejscach „utrudniających komunikację i ruch”, zarządca cmentarza planuje likwidację ławeczek postawionych przy grobach.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-08-04
Gdańsk: Na Cmentarzu Garnizonowym trwają ekshumacje ofiar terroru komunistycznego
  Prace poszukiwawcze i ekshumacyjne prowadzi zespół pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka. Już w pierwszym wykopie odnaleziono dziesięć pochówków, a cztery z nich to tzw. pochówki więzienne z 1946 r.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-23
NAWAŁNICE NA CMENTARZACH: Zamknięty cmentarz Grabiszyński, ogromne zniszczenia na Junikowie
  Ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających po nocnej nawałnicy zamknięto cmentarz przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.
Na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu powalonych jest nawet 400 drzew.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-20
MYSZKÓW: Sanepid zamknął część cmentarza ulokowanego na wysypisku śmieci
  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myszkowie wydał oficjalny zakaz chowania zmarłych w grobach ziemnych na części komunalnego cmentarza. Powód: zmarłych zaczęto chować w nielegalnym wysypisku śmieci. Trwa ustalenie, czy powstało na obrzeżach nekropolii i kiedy weszło w skład cmentarza.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-10
PRAWO: nowelizacja ustawy o grobach i cmentarzach wojennych, o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz o IPN
  15 maja 2015r. prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę nowelizującą trzy dotychczasowe akty prawne – ustawy o grobach i cmentarzach wojennych, o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz o IPN. Nowelizacja ta umożliwia ekshumację i godny pochówek ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-09
Wilno: Cmentarz na Rossie zostanie odnowiony za pieniądze Unii Europejskiej
  Około 3 mln euro zostanie przeznaczonych na renowację wileńskiego zabytkowego cmentarza na Rossie. Większość tych środków wygospodaruje Unia Europejska w formie bezzwrotnej dotacji. Prace porządkowe już się rozpoczęły i mają się zakończyć do 2018 r.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-08
Łódź: biegła sądowa odmówiła badania zwłok z powodu błędnie wypełnionej karty zgonu
  56-letnia kobieta zmarła w Łodzi, gdy opalała się na balkonie. Mimo upału przez kilka godzin nie pozwolono stamtąd zabrać jej ciała, bowiem biegła sądowa odmówiła badania zwłok z powodu … błędnie wypełnionej karta zgonu.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-07
Cmentarz Bródnowski: IPN prowadzi prace archeologiczne w kwaterze 45N
  Od 1 lipca 2015r. trwają prace poszukiwawcze w kwaterze 45N na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Zespół archeologów z Samodzielnego Wydziału Poszukiwań Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka poszukuje miejsc pochówku ofiar komunizmu, straconych, zamordowanych i zmarłych w więzieniach i aresztach warszawskich w latach 40. XX wieku. 
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-06
Kielce: więźniowie porządkowali Cmentarz Żydowski w Kielcach
  W Areszcie Śledczym w Kielcach od pięciu lat realizowany jest program ZOCHRIM. Więźniowie uczestniczą w prelekcjach, wykładach, pogadankach, projekcjach filmów fabularnych i dokumentalnych, spektaklach teatralnych, koncertach muzycznych, wyjazdach edukacyjnych czy zwiedzaniu zabytków. Ostatnio porządkowali cmentarz żydowski.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-07-05
Legnica: Sąd orzekł prace społeczne jako karę za zniszczenie 94 nagrobków
  Wandale na cmentarzu komunalnym pojawiali się czterokrotnie: po raz pierwszy w kwietniu 2012 roku, ponownie zaatakowali rok później. Grobyi niszczyli jeszcze dwukrotnie: w wakacje 2013 roku i w wigilijną noc tego samego roku. Mimo działającego monitoringu i nadzoru stróża zostali zatrzymani dopiero na początku 2014r.
Sprwcami okazali się czterej młodzi legniczanie, którzy zniszczyli łącznie 94 pomniki. Początkowo policjanci aresztowali trzech mężczyzn w wieku 17, 21 i 22 lat, jednakże w toku dochodzenia do zatrzymanych dołączył 18 latek.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-06-02
Wołyń 2015. Recordatio – ósma edycja obozu w ramach akcji „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać"
  

Tegoroczna, ósma edycja obozu organizowanego od 2008 roku odbędzie się pod nazwą Wołyń 2015. Recordatio. Nazwa własna co roku jest inna, w 2014 roku na wskutek rozszerzenia terenu działania grupy nastąpiło powołanie i reorganizacja struktury. Całości akcji nadano nazwę „Cmentarze Kresowe Pamiętajmy Pamiętać" pozostawiając ideę nazw własnych co roku innych do działań na terenie Wołynia. Ubiegł rok to nie tylko praca po za naszymi wschodnimi granicami, lecz również sprzątanie cmentarza w miejscowości Miętkie powiat hrubieszowski.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-05-27
Osjakow: intencją Księdza Proboszcza było kontynuowanie porządkowania miejscowego cmentarza
  Nie milkną komentarze związane z incydentem na cmentarzu parafialnym w Osjakowie. Niefortunnemu oznaczeniu krzyży [czytaj więcej..]nawet zarzucono znieważenie miejsca spoczynku zmarłego co podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Udało nam się w tej sprawie uzyskać stanowisko rzecznika Kurii Metropolitalnej w Częstochowie – Księdza kanonika dr hab. Pawła Maciaszka
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-05-23
Osjakow: pomalowanie nagrobków na cmentarzu to niefortunne działania administratora cmentarza
  Na cmentarzu parafialnym w Osjakowie doszło do oznaczenia czerwoną farbą blisko 100 nagrobków. Działania te odebrane początkowo jako sprawka wandali, okazały się swoistym wezwaniem do uporządkowania grobów przez administratora cmentarza – parafię św. Kazimierza Królewicza.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-05-21
Białystok: ważą się losy byłego żydowskiego cmentarza cholerycznego
  W tym roku zapadnie decyzja co dalej z terenem byłego cmentarza żydowskiego w Białymstoku. Nekropolia została zamknięta w 1892r., a doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej. Od tej pory trwały próby użytkowania i zagospodarowania tego terenu. W tym roku ostatecznie rozstrzygną się losy cmentarza, gdyż gmina dla tego obszaru uchwala miejscowy plan zagospodarowania.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-05-19
Od 1 marca 2015r. zwiększyła się grupa osób, którym przysługuje zasiłek pogrzebowy.
  W dzienniku ustaw z dnia 1 grudnia 2014r. ukazała się zmiana ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z 23 października 2014 r. Dokument ten w art. 1 modyfikuje dotychczasowy art. 77 ustawy. Zmiana dotyczy kręgu osób, którym przysługiwć będzie prawo do zasiłku pogrzebowego.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2015-04-08
Ogolnopolska wyszukiwarka cmentarzy: www.cmentarze24.pl/ wyszukiwarkacmentarzy zyskuje nowy zakres.
  Uruchamiając w ubiegłym roku ogólnopolską wyszukiwarkę cmentarzy zakładaliśmy, iż będzie ona udostępniać wyłącznie cmentarze, które posiadają własną witrynę internetową z wyszukiwarką pochowanych. Zakres ten okazał się niewystarczający.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2014-06-28
Ogólnopolska wyszukiwarka cmentarzy już dostępna!
  Wyszukiwarka indeksuje nazwę cmentarza, lokalizację oraz nazwę i lokalizację zarządcy. Zapraszamy!
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2013-11-11
25 lutego 2013r. uruchomiliśmy kolejny specjalistyczny produkt internetowy – wortal ksiegazmarlych24.pl 
  Celem serwisu jest umożliwienie sprawnego wyszukania pochowanych osób, bez konieczności żmudnego przeczesywania zasobów Internetu. Na jego stronach działa wyszukiwarka osób pochowanych Polsce, a docelowo również i obywateli polskich pochowanych poza granicami naszego Kraju.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2013-02-25
Polskie cmentarze w Internecie
Od dwóch lat pod adresami: www.cmentarze-polskie.pl i www.cmentarze24.pl działa specjalistyczny portal informacyjny (wortal) skupiający dokładne informacje o cmentarzach

  Wortal gromadzi takie serwisy, w których użytkownik znajdzie wykazy lub bazy pochowanych oraz dokładne plany cmentarzy. Zainteresowani mają udostępnioną także inną informację funeralną: aktualne przepisy oraz dokumenty związane z pochówkiem.
Informacje udostępniane są całkowicie bezpłatnie.
Portal podzielony jest na klika tematycznych działów. Największy poświęcony jest wszystkim poszukującym swoich przodków, bliskich czy znajomych.
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2010-10-11
Serdecznie witamy na wortalu cmentarze-polskie.pl Znajdziecie tu Państwo podstawowe informacje o wybranych polskich cmentarzach komunalnych, parafialnych, wojennych i specjalnych oraz o tych cmentarzach, na których pochowani są obywatele lub osoby narodowości polskiej.
  Z uwagi na to, iż polskie nekropolie odzwierciedlają wielokulturowość, a przede wszystkim wielowyznaniowość naszej społeczności, ograniczyliśmy nasz serwis do funkcji wyłącznie informacyjnych. Dlatego nie znajdziecie tu Państwo możliwości zakładania: wirtualnych grobów, zapalania wirtualnych świec, złożenia wirtualnych kwiatów czy też napisania wirtualnego epitafium, co w wielu wyznaniach może być postrzegane jako rażąy kult zmarłych. 
[więcej...]
© cmentarze24.pl, 2008-04-10

Nowości na e-mail

© cmentarze24.pl Wszelkie prawa zastrzeżone Mapa serwisu